Grote huidvlekken op romp wie herkent dit?
Grote huidvlekken op romp wie herkent dit?
Al 2 jaar heb ik grote rozige vlekken op mijn romp (flanken), liezen en oksels die schilferingen hebben en soms jeuken. Herkent iemand dit? Eindelijk word ik nu getest op lyme. Eerder kwam er niets uit. Ik ben erg nerveus voor de uitslag die uiteraard lang op zich laat wachten van bloedonderzoek en biopt. Ook schijn ik een oogontsteking gehad te hebben (niet gemerkt) en zie ik vaak wazig. Ik heb nooit een ring gehad of was me bewust van een tekenbeet. Wel had ik 2 jaar geleden na even in het gras te hebben gelegen 11 uur lang rare tintelingen in armen...was natuurlijk weekend en maandag was het weg. Hoop op een Reactie. Dankjewel alvast.
Re: Grote huidvlekken op romp wie herkent dit?
@Eevvaa met welke test word je nu getest op Lyme (Borrelia)? En is er door de huisarts of een medisch specialist misschien een verdenking op LS vastgesteld?; Bron viewtopic.php?f=30&t=2406&p=29724#p29716 en Bron https://www.erfelijkheid.nl/ziektes/lichen-sclerosusEevvaa schreef:Eindelijk word ik nu getest op lyme. Eerder kwam er niets uit.
..Hoe wordt deze ziekte vastgesteld?
Een dermatoloog, gynaecoloog, of een uroloog kan deze aandoening vaststellen als iemand de klachten en kenmerken heeft die hierboven staan.
Als het nog niet duidelijk is om welke huidaandoening het precies gaat, dan haalt de arts soms een stukje van de huid weg (biopt). Of worden er nog andere onderzoeken gedaan..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~
Re: Grote huidvlekken op romp wie herkent dit?
@Eevvaa, waarom denk je dat er naar aanleiding van de grote huidvlekken op de romp misschien een verband is met een eventueel niet-opgemerkte tekenbeet en of met de ziekte van Lyme?Eevvaa schreef:..Ik ben erg nerveus voor de uitslag die uiteraard lang op zich laat wachten van bloedonderzoek en biopt. Ook schijn ik een oogontsteking gehad te hebben (niet gemerkt) en zie ik vaak wazig. Ik heb nooit een ring gehad of was me bewust van een tekenbeet. Wel had ik 2 jaar geleden na even in het gras te hebben gelegen 11 uur lang rare tintelingen in armen...was natuurlijk weekend en maandag was het weg..
In verband de genoemde grote huidvlekken op de romp en de oogontsteking is er ook onderzoek gedaan naar gordelroos (Varicella Zoster Virus (VZV)) en is er een PCR test op de huidvlekken gedaan?; Bron https://nvdv.nl/patienten/dermatologie/ ... gordelroos Oogontsteking; Bron https://www.asz.nl/specialismen/oogheel ... j-het-oog/
Het Varicella Zoster Virus (VZV) (waterpokken) blijft levenslang latent aanwezig in het lichaam en kan bij een verminderde weerstand, stress, ziekte, of het gebruik van medicijnen weer actief worden en erge klachten gaan veroorzaken.
Wordt er gedacht aan een ACA? Informatie - Stichting Tekenbeetziekten; Bron https://www.tekenbeetziekten.nl/de-teek ... troficans/ en Bron https://www.tekenbeetziekten.nl/de-teek ... /diagnose/
..Huidatrofie op de benen of onderarmen: ACA
Acrodermatitis Chronica Atroficans (ACA) is een typische uiting van een late of chronische Lyme-infectie. Hierbij verkleurt de huid van het aangedane gebied en wordt uiteindelijk heel dun. Het komt relatief weinig voor, maar is het enige symptoom dat met zekerheid wijst op een chronische Lyme-infectie..
..Fase 1: Ontstekingsfase
De ontstekingsfase begint gewoonlijk sluipend met een lichte ontsteking, waarbij een licht gezwollen, blauw-rode of blauw-paarse verkleuring op de huid kan optreden. Deze plek kan warm aanvoelen. ACA komt meestal voor aan de benen, vaak aan de strekzijde van het onderbeen en om een enkel, voet of aan de knie, daarnaast komt het vaak voor aan de armen, handen en soms aan hoofd, gezicht en hals..
..Een PCR test op een huidbiopt (bij EM, lymfocytoom en ACA) en op gewrichtsvloeistof (bij gewrichtsontsteking) is zeer gevoelig..
~ I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~
~ There is nothing more beautiful than a rainbow but it takes both rain and sunshine to make a rainbow ~
~ So encourage each other and build each other up - Positive connections ~
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten