Pagina 1 van 1

Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Za 30 Jun 2018, 22:14
door TheoA
Aardig artikel over teken deze week in Elsevier. Helaas wel achter een betaalmuur.
Ik zal eens kijken of ik een PDF of zo op dit forum kan insturen.
https://www.elsevierweekblad.nl/kennis/ ... l-136938w/

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Zo 01 Jul 2018, 14:10
door Daisy
Ja Theo
Ik heb de Elsevier van deze maand ook maar gekocht. Dit is tenminste een diepgaander artikel, dan de meeste oppervlakkige artikelen..
Die zijn wel goed om de aandacht erop te vestigen maar niet echt verder gaan dan wat we allang weten.

Gelukkig durven bepaalde artsen of onderzoekers hun kop boven het maaiveld uit te steken. :mrgreen:

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Vr 06 Jul 2018, 14:55
door TheoA
Het heeft even geduurd, maar hier dan een PDF van het artikel over de teek in Elsevier van vorige week.

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Za 07 Jul 2018, 16:34
door Henriëtte
TheoA bedankt voor het plaatsen van het artikel.
Ben zo vrij om een klein stukje ervan te quoten.

Het betreft het gevaarlijkste dier in West Europa zoals hoogleraar inwendige geneeskunde J.H. van het AMC Amsterdam de teek in zijn inaugurele rede noemde


Henriëtte

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Vr 13 Jul 2018, 11:45
door Henriëtte
Vrees voor nieuwe gezondheidscrisis; Gevaarlijkste parasiet op onze planeet komt gewoon uit onze achtertuin; Jan. 2018

De wereld werd de voorbije jaren geconfronteerd met onder andere Sars, Zika en Ebola. Maar wetenschappers waarschuwen dat we steeds vaker zullen te maken krijgen met minder exotische ziektes als bovenstaande, maar dat teken het nieuwe gevaar vormen. Ook in ons land komen er steeds meer teken voor, en die zitten vaak boordevol microben en virussen.


De lijst met microben die worden aangetroffen in teken, groeit elke jaar aan. Elk jaar worden er ook nieuwe soorten ontdekt.


https://www.hbvl.be/cnt/dmf20180128_033 ... achtertuin

Henriëtte

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Za 14 Jul 2018, 11:36
door Henriëtte
Indicatie dat het teken-encefalitusvirus op meerdere plaatsen in Nederland voorkomt;

In 2017 zijn in totaal ruim 600 reeënbloedmonsters op antistoffen getest. Hiervan testten er 22 positief.
Met dit nieuwe onderzoek werd ook nu weer een besmettingshaard op de Sallandse Heuvel
rug gevonden.
Daarnaast werden antistoffen aangetroffen in het bloed van een aantal reeën in Overijssel en in Gelderland langs de grens met Duitsland, en werden enkele 'losse' positieve gevallen gevonden in Noord -Brabant en Limburg.
Grotere verspreiding?
De nieuwe resultaten zijn een indicatie dat het virus nu op meerdere locaties in Nederland voorkomt
. Of het virus ook daadwerkelijk aanwezig is, kan alleen met zekerheid worden geconcludeerd als het virus zelf wordt aangetoond in bijvoorbeeld teken. Momenteel wordt met behulp van statistiek nagegaan of er daadwerkelijk sprake is van een grotere verspreiding in Nederland, of dat er meer ‘positieve locaties’ zijn
gevonden omdat er meer monsters zijn onderzocht


https://www.dwhc.nl/wp-content/uploads/ ... n-2017.pdf

Henriëtte

Re: Teken: de gevaarlijkste dieren van West-Europa

Geplaatst: Wo 15 Aug 2018, 16:15
door Henriëtte
Die gefährlichsten zeckenarten der reihe nach;

Generell werden Zecken in zwei Familien unterteilt: die Schildzecken und die Lederzecken. Wie der Name sagt sind Schildzecken an ihrem harten Rückenschild erkennbar. Sie tragen ihren mit Widerhaken besetzten Stechrüssel vorne am Körper und können viele Tage mit einer Blutmahlzeit beschäftigt sein. Lederzecken hingegen saugen zwar nur kurz Blut, dafür aber sehr viel öfter als Schildzecken.


https://zeckenrollen.de/zecken/zeckenar ... utschland/

Henriëtte