Zika-Virus

Voor algemene onderwerpen over gezondheid die niet te maken hebben met Lyme-Borreliose.
Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Do 03 Mei 2018, 15:24

Virus dat merels doodt kan ook mensen ziek maken;

Het virus dat afgelopen herfst in Nederland merels doodde kan bij mensen een hersenontsteking veroorzaken. In Italië bleek een besmetting met het usutu-virus heel gewoon. Veel mensen raken besmet zonder ziek te worden.


Al met al zouden artsen bij een patiënt met hersenontsteking ook aan usutuvirus moeten denken, waarschuwen de 21 onderzoekers. Ze vinden ook dat er nagedacht moet worden over de veiligheid van bloeddonaties. Reusken: „We denken dat de kans op infectie heel klein is. Maar je weet dat pas als je het test.”


https://www.nrc.nl/nieuws/2017/02/02/vi ... 2-a1544255

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Di 15 Mei 2018, 21:27

Weer larven tijgermug gevonden in Aalten;

De exotische tijgermug duikt sinds de zomer van 2017 op in Gelderland. Nederland wil niet dat de mug zich hier vestigt, omdat het dier ernstige ziektes zoals knokkelkoorts en zikakoorts kan overbrengen.


De larven die zijn gevonden zaten in een regenton. Mogelijk heeft een tijgermug hier vorige zomer al eitjes gelegd. Aalten roept de inwoners op om stilstaand water in de tuin weg te gooien of af te dekken.


https://www.nu.nl/dieren/5267018/weer-l ... alten.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Di 15 Mei 2018, 21:35

De tijgermug;

De tijgermug die besmet is draagt de specifieke ziekteverwekkers in de speekselklieren met zich mee en deze worden bij het steken vaak overgedragen, omdat er bij dit proces muggenspeeksel in je bloed terecht komt. Het wil niet altijd zeggen dat je daarbij direct ziek wordt, maar probeer in gebieden waar deze mug voorkomt zoveel mogelijk jezelf te beschermen aan de hand van bedekkende kleding en anti-muggenmiddelen met DEET.


https://www.mozzy.nl/alles-over-muggen/ ... tijgermug/

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Wo 16 Mei 2018, 07:23

5 Vragen over de tijgermug;

"Dus het is vooral uit het oogpunt van overlast een heel vervelende kwestie. Ik was op een internationele muggenbijeenkomst in Genève en daar sprak ik een Italiaanse collega die zegt dat er plekken zijn in Rome waar mensen vijftig keer per kwartier gebeten worden. Daar kun je niet meer buiten zijn, dat is onleefbaar. Dat willen wij hier echt niet."


"De hele natuurwereld is enorm aan het veranderen vanwege die stijgende temperatuur. Er komen heel veel Zuid-Europese insecten onze kant op, maar ook sommige krabben, kreeften en vogels zijn een gevaar. We zien dat bij veel plant- en diersoorten vakantieverkeer een belangrijke transportroute is om mee te liften. "
5. Heeft de tijgermug nog enge broertjes en zusjes?
"Een familielid van de tijgermug is de Aziatische bosmug, die heeft zich gevestigd in Lelystad. Dat is één van de weinige plekken in Europa waar deze soort zich gevestigd heeft. Dat is inmiddels al niet meer onder controle te krijgen.


https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/161945 ... rtier.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Do 28 Jun 2018, 17:59

Leger inzetten voor bestrijden tijgermug;

Muggenexpert Bart Knols pleit ervoor om het leger in te zetten om te voorkomen dat de tijgermug zich definitief in Limburg vestigt.
Volgens Knols, die verbonden is aan de Radboud Universiteit in Nijmegen, kan het probleem met de huidige capaciteit van de NVWA niet opgelost worden.


https://www.1limburg.nl/leger-inzetten- ... =section-1

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Di 10 Jul 2018, 15:15

Bestrijden Aziatische bosmug in Flevoland heeft geen zin meer;

Daarmee wordt het steeds moeilijker om de Aziatische bosmug op deze locatie te bestrijden, en staan de kosten niet meer in verhouding tot het effect en de risico’s.
NVWA heeft de afgelopen twee jaar meer dan 13.000 Aziatische bosmuggen aangetroffen in de buurt van Lelystad.


https://www.nu.nl/binnenland/5356634/be ... -meer.html

De uitheemse mug maakt ziek
Het is een bekend feit dat muggen ziek kunnen maken. Zo zijn er de bekende malariagebieden en de gele koorts-gebieden waar het oplopen van malaria, gele koorts of anders wel de knokkelkoorts of het zikavirus groot is. In het buitenland, waar het warm is, voldoende vocht aanwezig is voor de vermenigvuldiging van de mug. Ver weg, of toch niet zo ver weg?


https://mens-en-gezondheid.infonu.nl/zi ... rland.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Do 19 Jul 2018, 13:27

Leger mag van Defensie helpen met bestrijding Aziatische bosmug;


Volgens insectenkenner Bart Knols is de bestrijding hard nodig. "Ik vind de opstelling van de minister, die de moed opgeeft, teleurstellend", zegt de entomoloog tegen het AD. "De minister schat het risico voor de volksgezondheid door de Aziatische bosmug laag in. Maar ik denk dat deze muggen een veel groter risico vormen dan de minister denkt."
Knols waarschuwt met name voor het overbrengen van gevaarlijke ziektes. Dit gevaar wordt volgens hem onderschat door de minister.
Het leger kan hierbij uitkomst bieden. "Aziatische bosmuggen in Flevoland zijn uit te roeien met een eenmalige grote inspanning. Als het leger helpt, kan het.''


https://www.nu.nl/dieren/5372447/leger- ... osmug.html

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Ma 30 Jul 2018, 11:49

Fuerteventura vreest uitbraak Knokkelkoorts en Gele Koorts - Dec. 2017;

Nadat de gezondheidsdienst van Fuerteventura een zwerm muggen ontdekte die ziektes dragen, wordt op het Canarische toeristeneiland gevreesd voor een uitbraak van gele koorts en knokkelkoorts (dengue). Huizen werden geëvacueerd om uitgerookt te worden, aan bewoners wordt gevraagd foto’s te nemen van ‘verdachte’ muggen.
Gezondheidsambtenaren hebben op het eiland muggen aangetroffen die verantwoordelijk zijn voor de verspreiding van de dodelijke infectieziektes. Ruim 30 huizen op het eiland werden vandaag uitgerookt in een poging een mogelijke uitbraak in te dijken. Bewoners moeten voor minimaal twaalf uur hun huizen verlaten.


https://www.hln.be/reizen/fuerteventura ... ~a438c644/

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Wo 01 Aug 2018, 15:19

Muggenbult helpt verspreiding virus;

De zwelling van de muggenbult alleen is niet genoeg voor een vliegende start van een virusinfectie. Ook het immuunsysteem speelt een rol, zo ontdekten de onderzoekers. In reactie op de combinatie van een muggenbeet en de introductie van virussen laat het lichaam snel een legertje van witte bloedcellen van het type neutrofiele granulocyt uitrukken. Deze cellen brengen lokaal een immuunreactie op gang. Daar komen op hun beurt allerlei andere witte bloedcellen (waaronder macrofagen) op af. In plaats van de virussen te bestrijden, raakt een aantal van deze cellen geïnfecteerd, wat de verspreiding van het virus helpt. Al met al werkt de immuunreactie behoorlijk contraproductief en zorgt ervoor dat de virussen de sprong naar de rest van het lichaam kunnen maken.


https://dekennisvannu.nl/site/artikel/M ... virus/8293

Henriëtte

Henriëtte
Berichten: 2418
Lid geworden op: Di 19 Mei 2015, 10:05

Re: Zika-Virus

Berichtdoor Henriëtte » Za 11 Aug 2018, 19:12

What you need to know about Zika virus;

Vanaf 1.33 beluister ik dat eveneens het Guillain-Barré syndroom "that can cause" Borreliosis wordt geïnfecteerd.

https://www.youtube.com/watch?v=XB4THrsWHAY

Henriëtte


Terug naar “Gezondheid Algemeen”



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 0 gasten